Uitgelicht: René van der Velde

Jarenlang vertelde ‘meester René’ zijn klas zelfbedachte verhalen over Jaap en Annet. Jaap werd Daan en Annet werd Samira, en René van der Velde schreef een heel boek over hun belevenissen op de basisschool: De klas van Daan.


Rene’s van der Velde werkt al heel wat jaren in het basisonderwijs, eerst in Leiden, nu in Oegstgeest. Hij begon als meester, en was daarna lange tijd directeur. Maar omdat dat steeds meer een kantoorbaan werd, koos hij ervoor weer echt meester te worden. Hij geeft nu les aan de middenbouw op een Jenaplanschool, waar kinderen van drie verschillende groepen bij elkaar in de klas zitten.
‘Ik ben heel bewust begonnen de verhalen over Daan op te schrijven. Eigenlijk vooral omdat ik dit soort voorleesverhalen over het schoolleven in mijn groep miste,’ zegt René van der Velde. In dit eerste boek over Daan draait het om het leren lezen. Daan wil niet naar groep 3 omdat hij denkt dat je dan alleen nog maar de hele tijd serieus moet werken. Maar leren lezen is een avontuur, en nog een heel leuk avontuur ook, zo ontdekt hij in de klas van Van der Velde’s alter-ego, meester Fred. René van der Velde: ‘Ik vind het nog steeds heel bijzonder om kinderen te leren lezen.’
De klas van meester René fungeert als proefkonijn: ‘Zo merk ik direct welke stukjes uit mijn verhalen leuk zijn en welke niet, wanneer ze betrokken raken, en ook hoe lang het verhaal ongeveer mag duren.’
Inmiddels werkt René van der Velde hard aan een tweede boek over Daan, dat in 2010 zal verschijnen.

Meer over René van der Velde lees je op www.renevdvelde.nl.