Uitgelicht: Mirjam Oldenhave & Rick de Haas






Drie redenen waarom oktober Mees Kees-maand is, en Mirjam Oldenhave & Rick de Haas dus auteur&illustrator van de maand zijn:

1. Er is een nieuwe Mees Kees! Mees Kees – De sponsorloop

2. Mees Kees – In de gloria is het Kinderboekenweekgeschenk 2010.

3. Mees Kees heeft een eigen App! Download hem gratis via de Appstore. Je kunt verhalen lezen, galgje spelen, je kunt zien wanneer Mirjam en Rick optreden, je kunt Mirjam een vraag stellen en het Mees Keeslied luisteren (gaat nooit meer uit je hoofd).







Kinderboekenweekgeschenk

Mirjam Oldenhave heeft samen met Rick de Haas het Kinderboekenweekgeschenk gemaakt. De Kinderboekenweek 2010 heeft het motto: De Grote TekenTentoonstelling – beeldtaal in kinderboeken.

Mees Kees Show

De hele maand oktober treden Mirjam en Rick op met de speciale Mees Kees show.
De Mees Kees Show is een flitsende voorstelling met veel muziek, verhalen, raps, non-stop-PowerPoint en natuurlijk: Mees Kees!
Mees Kees is nog maar stagiair, maar toch kan hij al heel goed orde houden. Grote rampen, zoals rekenen en topo, zijn bij hem geen probleem. Voor alles heeft hij een slimme oplossing. Dus, wanneer de klas een heel saai liedje moet instuderen voor de bonte avond, bedenkt hij samen met hen snel iets anders: een coole rap!
Mirjam Oldenhave zingt, vertelt en speelt accordeon en Rick de Haas tekent live mee.
Irene Schepers en Roos de Wijs zingen, rappen, spelen keyboard, contrabas, accordeon, basgitaar en sopraansaxofoon.
De voorstelling is interactief: De kinderen zingen mee, leren verschillende ritmes en rappen zich rot.






© Brenda van Leeuwen © Brenda van Leeuwen

Mirjam Oldenhave

Mirjam Oldenhave (1960) volgde een opleiding tot dramatherapeut, waarna ze toneel- en muziekles ging geven in het speciaal onderwijs.
Ze werd in de afgelopen jaren zes keer getipt (alle Mees Kees boeken werden getipt!) door de Nederlandse Kinderjury en kreeg in 2000 een Vlag en Wimpel van de Griffeljury voor Donna Lisa.
Van Klem! en Belly B. werden schoolmusicals gemaakt. Naast het schrijven speelt Mirjam accordeon in een bandje. Ze maken muziek op feesten of andere gelegenheden. En ze hebben ook een voorstelling samen met Rick de Haas, die speciaal voor scholen is gemaakt: de Mees Kees show!
Kijk ook op www.mirjamoldenhave.nl of www.meeskees.nl.





© Huub Beckers © Huub Beckers


Rick de Haas

Rick de Haas (1960) woont in Tilburg.
Hij is linkshandig, maar kan toch prima tekenen. Soms maakt hij zijn eigen verhalen, zoals over het jongetje Elmo. Hij tekent ook graag ridders of dieren. En schoolmeesters natuurlijk. Het tekenen van mees Kees vindt Rick vrij gemakkelijk, want die loopt en beweegt net zoals hij dat zelf meestal doet. De hele klas, dat is moeilijker. Dat zijn achttien hoofden, zesendertig armen, zesendertig benen en ga zo maar door.
Zie daar maar eens orde in te krijgen.